7 نوع سیستم گرمایش خانه

ممکن است سخت باشد که سیستم گرمایشی قدیمی خود را کنار بگذارید و بخواهید با سیستم جدیدی کار کنید که تقریباً نمی شناسید، با این حال، اگر یک دستگاه قدیمی دارید که نیاز به تعویض دارد، دیدن انواع فناوری های گرمایشی موجود به عنوان گزینه های جایگزین می تواند هیجان انگیز باشد. همه این سیستم ها در مدل ها و اندازه های مختلف برای خانه شما ارائه می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب یا تعویض سیستم گرمایشی جدید با یک شرکت حرفه ای مشورت کنید .

 

تاسیسات شماسی نمایندگی پکیج بوتان در شیراز

شماره تماس : 07138241156 – 09177148335

 

1. کوره (سیستم توزیع هوای اجباری)

با یک کوره (معمولاً با گاز تغذیه می شود)، هوا از طریق یک سری مجراها عبور می کند. این کار هوای گرم و مطبوع را در سراسر خانه توزیع می کند. در حالی که کوره ها می توانند هوا را با برق، پروپان یا نفت گرم کنند، اکثر خانه ها از گاز طبیعی استفاده می کنند.

کوره های گازی محبوب ترین نوع سیستم گرمایشی هستند زیرا سیستم توزیع هوای اجباری (کانال) می تواند توسط تهویه مطبوع شما در ماه های تابستان استفاده شود.

 

2. بویلر (سیستم توزیع رادیاتور)

دیگ بخار یکی دیگر از سیستم های گرمایش رایج است. آنها آب گرم یا بخار را از طریق لوله ها برای تامین گرمایش می فرستند. در حالی که این به شما امکان می دهد گرمایش و سرمایش منطقه ای را تامین کنید، نصب آنها نیز به طور قابل توجهی گران تر هستند و هزینه بیشتری برای اجرا دارند.

دلیل اینکه کوره ها و دیگهای بخار به عنوان سیستم گرمایش مرکزی شناخته می شوند این است که گرما در یک منطقه مرکزی از خانه تولید می شود و سپس در سراسر خانه توزیع می شود.

 

3. پمپ حرارتی

از پمپ های حرارتی می توان برای گرم کردن و خنک کردن خانه استفاده کرد. آنها از مبرد و الکتریسیته برای انتقال گرما به جای تولید مستقیم آن مانند یک کوره گازی استفاده می کنند. در نتیجه، آنها اغلب بسیار کارآمدتر از انواع دیگر سیستم های گرمایشی هستند. متأسفانه، آنها در آب و هوای معتدل که دما به ندرت به زیر صفر می رسد، بهترین کار را دارند.

 

4. گرمایش هیبریدی

گرمایش هیبریدی بازده انرژی یک پمپ حرارتی را با قدرت یک کوره گازی ترکیب می کند. بیشتر اوقات، پمپ حرارتی برای گرم کردن و خنک کردن خانه شما کار می کند. تنها در دمای شدید است که کوره روشن می شود.

و از آنجایی که شما فقط به یک سیستم تکیه نمی کنید، فشار قابل توجهی را بر هر دو واحد کاهش می دهید، بنابراین نیاز به تعمیر و تعویض را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید.

 

5. مینی اسپلیت بدون کانال

با رهایی از نیاز به تعداد زیادی کانال هوا، یونیت های مینی اسپلیت به شما این امکان را می دهند که مناطق تهویه مطبوع جداگانه ایجاد کنید که هر کدام دارای ترموستات جداگانه هستند. این در خانه‌های بزرگ‌تر و مناطق اضافی که کانال‌کشی نصب نشده‌اند بسیار مفید است.

 

6. گرمایش تابشی

گرمایش تابشی، آب گرم یا گرمای الکتریکی را از طریق لوله های مخصوصی که در کف قرار دارند (و گاهی اوقات در سقف یا دیوارها) ارسال می کند. گرما می تواند توسط نفت، گاز، پروپان یا الکتریسیته تولید شود.

در حالی که سیستم توزیع گرمایش تابشی می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد، در صورت بروز مشکل، تعمیرات می تواند بسیار گران باشد. طول عمر گرمای تابشی به سیستم منبع حرارت آن بستگی دارد.

 

7. هیترهای پایه

گرمایش قرنیز که معمولاً به عنوان گرمایش تکمیلی یا گرمایش اضافی در نظر گرفته می شود، می تواند یک انتخاب موثر و مقرون به صرفه باشد. در مورد گرمایش قرنیز دو انتخاب دارید: برقی یا هیدرونیک. برای اطلاعات بیشتر در مورد بخاری های قرنیز با پیمانکار خود صحبت کنید.

انتخاب یک سیستم گرمایش جایگزین یک تصمیم بزرگ است. آن را ساده نگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب، با کارشناسان ما در تاسیسات شماسی تماس بگیرید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *